“Semazen Müze” Semazen.net'in resmi web sitesidir.
Web sitemizin dışında farklı sitelere yönlendiren linklerin içeriklerinden
Semazen.net sorumlu tutulamaz.
Görsel Tasarım: Capitol Medya
Yazılım: CM Bilişim
Ziyaretçi Defteri
Gönderen : kemal
sems tebrizi mevlana sadretini konevi nasreddin hoca icin deger imkanim ve omrum yeterse bir kez daha gitmek isterim gezdunyayi gor konyayi
Gönderilme tarihi: 29.03.2014
Gönderen : ALEV
güzel mevlana adı güzel yaşamı güzel sade mevlana.1 kere ziyaretine geldim 8 sene önceydi,bilmeden okumadfan araştırmadan ama şimdi tekarar gelmek istiyorum araştırıyor okuyor ve huzur buluyorum.heleki mevlana ve şems aşkına doyamıyorum okuyor okuyor okuyorum kızm etse o mubarek yere tekrar gelip tekrar dua edicem inşallah aşkla sevgiyle buluşmak ümidiyle sevgili MEVLANA
Gönderilme tarihi: 13.02.2014
Gönderen : ramazan gökdaş
ben mevleviliği öğrenmek istiyorum, mükünse mersinde merkeziniz var ise irtibata geçmek isterim lütfen bana size ulaşmam için bir el verin....
Gönderilme tarihi: 31.12.2013
Gönderen : elza erdogmus
Gule giden yol dikenlidir. Ama diken gulun guzelligini yok etmez. Birde bu taraftan baksak. SLm.
Gönderilme tarihi: 14.12.2013
Gönderen : abdullah alkan
hz.mevlana ben bu dünyaya uyuyan ruhları uyandırmak için geldim buyurur.böylebir insanın huzuruna ayakkabı ile girmek edepsizliktir.ben şahsen ayakkabımı çıkarır öyle girerim.bütün mevlana severlere de böyle yapmalarını tavsiye ederim.
Gönderilme tarihi: 11.12.2013
Gönderen : Yılmaz GÜRGÜR
Mubarek Sultanımızın dergahını ziyareti herkese tavsiye ederiz. çünkü o aşk bahrına dalıp dalıp çıkan er'lerdendir. Rabbimiz O'nun gibi erlere bizi de eriştirsin inşallah. Fakat bir şikayetim, bir itirazım, bir intizarım var ki, o da Müze (!) Yöneticileri, lütfen Mevlana'mızın Türbesini 'Müze' olarak adlandırmayın.
Gönderilme tarihi: 06.12.2013
Gönderen : beşir
bugün ilk kez konyaya iş işim icabı gittim kırıkkaleden cok merak ediyordum türbeyi ziyarete gittim bir kere arac park ücretli dediler neyse dedim içeri girdim giriş ücretli dediler onada evallah...bir görevlinin en azından soru sorabilecegimiz bir kişi olması lazım. birde paran yoksa mevlana hazretlerinide ziyaret edmiceksin ne olursan ol yine gel ama paranıda cebine koy gel.
Gönderilme tarihi: 14.11.2013
Gönderen : Selma Bülbül
Ne olursan ol gel dedin ama saatini söylemedin 16:40 da geldik bizi senin maneviyatını yaşatmadılar müze 16:40 da kapandı
Gönderilme tarihi: 18.10.2013
Gönderen : Canan dönmez
Ne güzel bir girişti şehre oysa .. Tam yesil kubbe göründü heyecanın dorukta olduğu anlarda adımlar sıklaşırken .. Önümde duran turnikeler.. Hemde GİRİŞ PARALI denmesi . Maneviyata birkaç bozuk para vererek girişi yaptık. Bozuktu. Sırada Türbenin içi vardı.hadi neyse. Bunca yıldır buralara gelmeyi bekledim kıyısından yakalarım belki aşkın.belki durup önünde birkaç satır aklıma düşer , belki içime dokunan birşeyleri büyütürüm, bir ömür kapısında beklemeye razı olmanın nasıl kuvvetli bir çekiminin olduğunu hissederim derken , türbe önünde duran GÜVENLİKÇİLERİN " BEKLEME YAPMAYIN HIZLI İLERLEYİN " sözleri .. Mevlananın İnceliklerinden nasiplenen aşıklar olsaydı eğer o düzeni sağlayanlar HERŞEY ÇOK DAHA FARKLI OLURDU. tam bir hayal kırıklığıydı o güzelim yeri güzel yapan tek şey " tüm bu her tarafı dökülen düzeni sağlayan kişilerin bir an burda olmadığını düşündüğüm andı"
Gönderilme tarihi: 19.09.2013
Gönderen : ENES ALTUNKAYNAK
BÜTÜN İNSANLARIN BİR BOŞLUKTA SÜRÜKLENİRKEN UÇURUMUN KIYISINDAN ONLARA EL UZATAN MEVLANA CELALEDDİNİ RUMİ ALLAHIN TÜM İNSANLARA GÖNDERDİĞİ BİR LÜTUFTUR.BU LÜTFU BİZDEN ESİRGEMEDEN VEREN YARADANA ŞÜKÜRLEER OLSUN.
Gönderilme tarihi: 24.08.2013
Gönderen : Büşra Şenoğlu
Önceden camının onundekı agacların beton zemın ıcın kesılmesının konyanın gelişmisliğinin bi kanıtı olmadıgını dusunuyoruz. Ağaçlardan daha güzel ve rahat bir görüntü olusturulacagı dusuncesı galıba bu ışlemde etkılıdır fakat ağaçların bizim için daha onemlı oldugunu belırtmek istedim . Bize eleştiri hakkını sundugunuz ıcın tesekkur ederız .
Gönderilme tarihi: 29.07.2013
Gönderen : Ayhan BABAOĞLAN
Bu sayfayı oluşturan, işleten, bu bilgilerin elden ele dilden dile ulaşmasına, dolaşmasına vesile olan her ferde ayrı ayrı, benim tanışmama doğrudan vesile olan gönül insanı Cemalnur SARGUT hanımefendiye de sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Saygı ve sevgi ile selamlıyorum.
Gönderilme tarihi: 14.07.2013
Sonuçlar: 2/27
   1 | 2 | 3 | 4 | 5